Plungiškių pergalės šachmatų kongrese Druskininkuose

Sausio 7-9 dienomis Druskininkuose vyko šachmatų kongresas, kuriame dalyvavo šachmatininkai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir JAV. Plungės sporto ir rekreacijos centrui atstovavo treneris Sigitas Kalvaitis, bei 5 mokiniai (Ignas Mačiuitis, Edvinas Kurmis, Matas Praspaliauskas, Barbora Gedvilaitė ir Rokas Šakinis).

Sausio 7 dieną (penktadienį) įvyko „žaibo“ varžybos. Jose dalyvavo 128 šachmatininkai. Varžybos buvo vykdomos šveicariška 9 ratų sistema, kiekvienam dalyviui skiriant po 3 minutes ir pridedant po 2 sekundes už kiekvieną padarytą ėjimą Bendroje įskaitoje trečiąją vietą užėmė Plungės sporto ir rekreacijos centro treneris FIDE (tarptautinė šachmatų federacija) meistras Sigitas Kalvaitis. Jis surinko 7,5 taško iš 9 galimų. Dešimtmečių įskaitoje puikiai pasirodė aštuonmetis Rokas Šakinis. Jis, žaisdamas bendroje grupėje su suaugusiais, surinko net 5 taškus ir pasidabino antrosios vietos apdovanojimais savo amžiaus grupėje. Labai gerai pasirodė Barbora Gedvilaitė. Ji merginų iki 16 metų amžiaus grupėje užėmė trečiąją vietą. Sveikiname!

Sausio 8-9 dienos vyko greitųjų šachmatų varžybos. Varžybos buvo suskirstytos į tris turnyrus pagal amžiaus grupes. Visi turnyrai vyko šveicariška 9 ratų sistema, kiekvienam dalyviui skiriant po 10 minučių ir pridedant po 5 sekundes už kiekvieną padarytą ėjimą.  Vyriausioje amžiaus grupėje (virš 14 metų amžiaus) dalyvavo 70 dalyvių. Sigitas Kalvaitis surinko 7 taškus iš 9 galimų ir užėmė antrąją vietą. Taip pat gerai žaidė, bei savo tarptautinius FIDE reitingus pasikėlė Ignas Mačiuitis, Edvinas Kurmis, Matas Praspaliauskas, Barbora Gedvilaitė.

Pačių jauniausių (iki 10 metų amžiaus) turnyre vėl puikiai žaidė Rokas Šakinis. Jis surinko 7 taškus ir užėmė trečiąją vietą. Šiame turnyre dalyvavo 42 šachmatininkai.

Džiugu, jog Druskininkuose plungiškiai parodė, jog nedidelio miestelio atstovai gali kautis su didžiųjų miestų šachmatininkais ir netgi juos nugalėti.