40-asis tarptautinis šachmatų turnyras „Plungė‘2020“

Liepos 13-19 dienomis Platelių gimnazijos patalpose vyko 40-asis tarptautinis šachmatų
turnyras „Plungė‘2020“, skirtas Lietuvos nusipelniusio trenerio, Plungės miesto garbės piliečio Vitaliaus Vlado Andriušaičio atminimui. Varžybos vyko dviejuose turnyruose: A ir B. A turnyre dalyvavo 37 šachmatininkai. Tai dalyviai, kurių tarptautinis FIDE reitingas 1700 ir didesnis. B turnyre varžėsi dalyviai su žemesniu reitingu, kurių buvo 74. Viso 111 įvairaus amžiaus šachmatininkų iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Tarp jų 1 tarptautinis didmeistris, 2 tarptautiniai meistrai ir 3 FIDE meistrai ir viena moterų FIDE meistrė. Varžybose dalyvavo 13 Plungės ir 2 Platelių atstovai.

Varžybos vyko šveicariška sistema, 9 ratais. Po ilgų, atkaklių kovų paaiškėjo varžybų rezultatai. A turnyre, surinkęs 8 taškus iš 9 galimų, nugalėtoju tapo tarptautinis didmeistris iš Marijampolės Paulius Pultinevičius. Antra vieta atiteko vilniečiui Arui Vardanyan, trečia – kauniškiui FIDE meistrui Karoliui Jukštai. Geriausiai sužaidusios moters titulas atiteko klaipėdietei FIDE meistrei Marijai Šibajevai. Geriausias senjoras Šiaulių šachmatininkas Vaidotas Žilinskas, geriausiai sužaidęs jaunis iki 18 metų Pijus Stremavičius iš Kauno. Geriausiai sužaidusio plungiškio titulas atiteko – Ievai Žalimaitei-Grumadienei.

B turnyro nugalėtoju tapo Šiaulių šachmatininkas Justas Venckevičius. Antra vieta atiteko šachmatininkui iš Vilniaus Viliui Rudzkiui, o trečia – taip pat vilniškiui Martynui Misiuk. Geriausiai sužaidę B turnyro plungiškiai Edvinas Kurmis ir Ugnius Žalimas. Amžiaus grupėje iki 8 metų antrą ir trečią vietas atitinkamai iškovojo plungiškiai Rokas Šakinis ir Liutauras Luotė. O amžiaus grupėje iki 10 metų trečia vieta atiteko plungiškiui Karoliui Kapickiui.

Liepos 17 dieną vyko „žaibo“ turnyras. Dalyvavo 96 šachmatininkai. Buvo žaidžiami 9 ratai šveicariška sistema. Nugalėtoju tapo tarptautinis meistras iš Kauno Tomas Laurušas. Antras – tarptautinis meistras iš Vilniaus Vaidas Sakalauskas, trečias – panevėžietis tarptautinis FIDE meistras Andrius Brazdžionis. Pirmą vietą tarp moterų iškovojo plungiškė Ieva Grumadienė.