40–asis tradicinis šeimų komandų turnyras

Kovo 10 dieną Plungės visuomeniniame šachmatų klube įvyko 40-asis tradicinis šeimų komandų turnyras, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, kurį organizavo Plungės visuomeninis šachmatų klubas „Bokštas“ ir Plungės  sporto ir rekreacijos centras. Komandos sudėtis buvo 3 šeimos nariai arba artimi giminaičiai. Kiekvienam dalyviui buvo skiriama po 5 minutes partijai pridedant po 3 sekundes už kiekvieną padarytą ėjimą. Turnyre dalyvavo 12 šeimų. Varžybos buvo vykdomos ratų sistema  (visos  šeimos sužaidė partijas tarpusavyje). Už pergalę mače skiriami 2 komandiniai taškai, už lygiąsias – vienas, o už pralaimėjimą – 0.

Vyko arši kova tarp Narmontų ir Šetkauskų šeimų komandų. Šios šeimos surinko po lygiai komandinių taškų (po 21). Tačiau Narmontai surinko pusę asmeninio taško daugiau ir jie tapo turnyro nugalėtojais. Jie laimėjo šį turnyrą ketvirtą  kartą iš eilės. Nugalėtojai buvo apdovanoti taure, pereinamąja taure,  medaliais ir simboliniais prizais. Komandoje žaidė senelis Algirdas, jo sūnus Raimondas, bei anūkas Matas.

Šetkauskų šeima pasipuošė sidabro spalvos apdovanojimais. Komandoje žaidė pusbroliai Vaidas, Saulius ir Egidijus.

Trečiąją vietą užėmė pirmoji Surplių šeimos komanda. Komandoje žaidė tėtis Giedrius, sūnus Faustas ir brolio sūnus Benas.

Taip pat dalyvavo Žalimų, Mačiuičių, Jarašiūnų, Žebrauskių, Surplių antroji šeimų komandos.

Labai džiugu, jog vis atsiranda ir naujų šeimų, kurios dalyvauja tradiciniame šeimų komandų turnyre. Tokių šiemet buvo  keturios. Tai Stanevičiai, Piekai, Valužiai ir Ulbos. Visi turnyro dalyviai buvo apdovanoti simbolinėmis dovanomis, kuriuos įsteigė šachmatų klubo rėmėjai.

Varžybų vyr. teisėja
Genovaitė Žalimienė